Cel mai mare și mai important eveniment agricol din România, Indagra - "Târgul Internațional de produse și echipamente din domeniul agriculturii, horticulturii, viticulturii și zootehniei" se va desfășura în perioada 31 octombrie - 4 noiembrie 2018.

 

Organizat de către ROMEXPO în parteneriat cu Camerele de Comerț și Industrie din România, Indagra a ajuns la cea de-a 23-a ediție și reprezintă cea mai amplă manifestare de acest gen din România. Cu această ocazie, Marcoser va participa în calitate de expozant, pentru al 11-lea an consecutiv.
Așa cum v-am obișnuit în fiecare an, vă așteaptăm cu multe noutăți din domeniul legumiculturii: semințe profesionale de legume ce provin de la producători de top internaționali și naționali, gamă variată de folii profesionale pentru sere și solarii, îngrașăminte, tăvi alveolare, ghivece și substrat pentru răsaduri, plasă de umbrire, ață de palisare, sisteme de irigare prin picurare.



Totodată, pe parcursul celor cinci zile, membrii echipei noastre vor oferi consultanță în domeniul tehnologiilor moderne adaptate condițiilor locale pentru producerea legumelor în sere, solarii și câmp.



Vă așteptăm la Centrul Expozitional Romexpo, standul 99 din cadrul Pavilionului B2, intre orele 10.00-18.00 (miercuri-sâmbătă), 10.00-16.00 (duminică)!

 



Distribuie acest articol!

Articole similare

Marcoser la Indagra 2024: Inovatii si solutii pentru fermierii romani

Marcoser la Indagra 2024: Inovatii si solutii pentru fermierii romani

Descopera inovatiile prezentate de Marcoser la Indagra 2024: solutii avansate pentru fermieri, seminte de calitate, folii profesionale si consultanta profesionala.

10 Intrebari despre aplicarea ingrasamintelor la culturile de legume

10 Intrebari despre aplicarea ingrasamintelor la culturile de legume

In general, fermierii care se ocupa de cultivarea legumelor in spatiu protejat sau camp deschis intampina dificultati in alegerea produselor de fertilizare potrivite nevoilor plantelor si fazei de dezvoltare in care aceastea se afla.

Seminte profesionale de legume la ambalaje de 100 de seminte

Seminte profesionale de legume la ambalaje de 100 de seminte

Seminte profesionale de legume la ambalaje de 100 de seminte, pentru legumicultorii cu suprafete mici care isi doresc sa cultive hibrizi performanti

Marcoser a participat la Targul Indagra 2019

Marcoser a participat la Targul Indagra 2019

Marcoser a participat pentru al 12-lea an consecutiv la Targul Indagra, pentru a fi aproape si a discuta despre noutatile si problemele din domeniu cu legumicultorii profesionisti si amatori.

Retrospectiva evenimentelor din 2024: un an dedicat inovatiei

Retrospectiva evenimentelor din 2024: un an dedicat inovatiei

Marcoser in 2024: Un an de crestere si realizari remarcabile. Descopera momentele cheie si proiectele inovatoare care ne-au marcat drumul!

Lucrarile lunii decembrie in legumicultura

Lucrarile lunii decembrie in legumicultura

Ne apropiem cu pasi repezi catre luna decembrie, ultima luna a anului 2020, un an foarte diferit si cu multe provocari atat in viata sociala cat si in domeniul legumicol. Insa, si in acest context mai dificil, fermierii si-au continuat activitatile, aratand rolul important pe care il are sectorul agricol pentru tara noastra si pentru locuitorii ei.